اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است ***مقام معظم رهبری*** ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ***** کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

شما اینجا هستید

خانه

پیام رئیس سازمان ثبت احوال کشور

علیرضا آوایی معاون وزیر کشور ورئیس سازمان ثبت احوال به مناسبت سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال پیامی را بدین شرح ارسال نمودند.

همکاران گرامی:

ثبت احوال ایران قریب به 100 سال همواره در جهت ثبت رویدادهای حیاتی تلاش نموده و با حساسیتی ویژه نسبت به بهنگام بودن آن اقدامات لازم را توسط کارکنان خدوم خود انجام داده است .

اکنون که قریب یک قرن تلاش در مدیریت هویت را پشت سر گذاشته است برای حفظ حقوق شهروندان و تسهیل در خدمات رسانی ، با ارائه خدمات الکترونیک اسناد هویتی این مهم را جامه عمل پوشانده است . از طرفی با رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان این سازمان مدیریت هویت در فضای مجازی را در دستور کار خود دارد لذا احراز و تصدیق هویت با بهره گیری از ظرفیت کارت هوشمند ملی از مهمترین دستاوردهای سازمان ثبت احوال کشور است .

سازمان ثبت احوال کشور با ثبت سالانه حدودسه میلیون رویداد حیاتی اعم از ولادت ، ازدواج ، و فوت و ارائه بیش از پنج میلیون انواع گوناگون خدمات هویتی به مردم شریف ایران در زمره پر مراجعه کننده ترین سازمانهای دولتی به شمار می رود . نام گذاری سوم دی ماه بعنوان روز ملی ثبت احوال اقدام مبارک وشایسته ای است که اهمیت و حساسیت این سازمان بنیادی به لحاظ هویت اتباع ایرانی را تائید می کند.

در اهمیت ثبت احوال شخصیه همین بس که منطقه آسیا و اقیانوسیه نهادهای منطقه ای و بین المللی نظیر صندوق جمعیت ملل متحد، صندوق کودکان ملل متحد، سازمان بهداشت جهانی ، سازمان کنفرانس اسلامی و سازمان همکاری اقتصادی (اکو) برای بهبود ثبت رویداد های حیاتی و تولید امار جمعیتی و نقش افرینی در توسعه پایدار بسیج شده اند .

سازمان ثبت احوال جمهوری اسلامی ایران نیز به نوبه خودبا شرکت در آموزش مکانیزاسیون ثبت احوال در سایر کشورهای منطقه و شرکت در کارگاه آموزشی ثبت وقایع و آمار های حیاتی ترکیه موسوم به CRVS را دنبال کرده است .

در داخل کشور نیز بنا به توصیه های سازمانها و نهادهای بین المللی و منطقه مبنی بر همکاری مبتنی بر قانون و برنامه دستگاهها متولی سلامت آمار و ثبت رویدادهای حیاتی ، با برقراری ارتباط و همکاری در پروژه های مشترک و انعقاد تفاهم نامه به این توصیه عمل نموده و می رود تا فاصله وقوع رویداد تا ثبت به سمت صفر میل پیدا کند .

اینجانب ضمن تبریک سالروز ملی ثبت احوال از تلاشها و کوشش های کلیه همکاران ، مدیران ، کارشناسان و کارکنان ثبت احوال در سراسر کشور قدر دانی نموده و آرزوی توفیق هر چه بهتر خدمت به ملت شریف ایران را دارم.

لینک سایر ادارات

نظرسنجی

نظر شما درباره پایگاه اطلاع رسانی ثبت احوال شهرستان آبیک چیست؟

دسترسی سریع